| Use Case | Learning Tablets |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 85°C |
| Package | BGA Package |
| Choice Of Flash | MLC / 3DTLC/QLC NAND |
| Grade | Commercial Grade |
| Capacity | 8gb/16gb/32gb/64gb/128gb/256gb |
|---|---|
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Agreement | HS400 |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Origin | China |
|---|---|
| Memory | Flash |
| Oem | Welcome |
| Material | Plastic |
| Nand Flash Type | 3D NAND |
| Product Name | Automotive Grade EMMC5.1 |
|---|---|
| Memory | Flash |
| Manufacturer | PG |
| Controller | SMI |
| Factory | Yes |
| Nand Flash | TLC/QLC |
|---|---|
| Series | Libre |
| Max Write Speed | 240MB/s |
| Wear Leveling | Supported |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Operating Temperature | -45°C To +105°C |
|---|---|
| Nand Flash | MLC/TLC/QLC |
| Color | Black |
| Interface | HS400, HS200, HS, DDR |
| Random Write Speed | Up To 10,000 IOPS |
| Product | EMMC5.1 Integrated Circuits Memory |
|---|---|
| Logo | Customized Logo |
| Manufacturer | China Chips Star |
| Read Speed | Up To 330MB/S |
| Origin | SZ |
| Package Type | BGA (Ball Grid Array) |
|---|---|
| Grade | Commercial Grade |
| Sequential Write Speed | Up To 240 MB/s |
| Controller | SMI |
| Operating Voltage | 2.7V - 3.6V |
| Package Type | BGA (Ball Grid Array) |
|---|---|
| Grade | Commercial Grade |
| Sequential Write Speed | Up To 240 MB/s |
| Controller | SMI |
| Operating Voltage | 2.7V - 3.6V |
| Product Name | High Reliability Automotive Grade EMMC5.1 |
|---|---|
| Material | Plastic |
| OEM | Welcome |
| Factory | Yes |
| Warranty | 5 Years |