| Standard | EMMC 5.1 |
|---|---|
| Use Case | Learning Tablets |
| Read Speed | Up To 330MB/S |
| Aplication | Vehicle Communication And Control |
| Package | BGA153 Package |
| Sequential Read Speed | Up To 400MB/s |
|---|---|
| Formfactor | BGA153 |
| Product Completion | Standard |
| Width | 11.5mm |
| Productname | EMMC Memory Card |
| Product Name | EMMC 5.1 Embedded Multimedia Card |
|---|---|
| Package | BGA153 |
| Read Speed | Up To 330MB/S |
| Status | Good Health |
| Wafer | KIOXIA Wafer |
| Products Name | Automotive Embedded EMMC |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Protocol | HS400 |
| Origin | China |
| Power Consumption | Low Power Consumption |
| Product | Emmc For Educational Tablets |
|---|---|
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Read Speed | Up To 330MB/S |
| Controller | SMI |
| Logo | Customized |
| Features | Advanced Wear Leveling, Bad Block Management, TRIM Support, Power Loss Protection, Secure Write Protection |
|---|---|
| Wafer | Industrial Grade KIOXIA Wafer |
| Quality | 100% Original |
| Condition | New |
| Capacity | 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB |
| Package Type | BGA153 |
|---|---|
| Bus Width | 1-bit, 4-bit, 8-bit |
| Productname | EMMC Memory Card |
| Typicalapplications | Smartphones, Tablets, IoT Devices |
| Power Consumption | Typical 50mA Active |
| Name | IC Component Embedded Industrial EMMC 5.1 |
|---|---|
| Capacity | 32GB/ 64GB / 128GB / 256GB |
| BGA | 153 |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Features | Advanced Wear Leveling, Bad Block Management, TRIM Support, Power Loss Protection, Secure Write Protection |
|---|---|
| Protocol | HS400 |
| Voltage | 2.7V-3.6V |
| Manufacturer | PG |
| Color | Black |
| Features | Advanced Wear Leveling, Bad Block Management, TRIM Support, Power Loss Protection, Secure Write Protection |
|---|---|
| Quality | 100% Original |
| Condition | New |
| Interface | HS400, HS200, HS, DDR |
| Standard | EMMC 5.1 |