| Name | High Speed TF Card |
|---|---|
| Brand | PG Brand Or OEM |
| Logo | Customized |
| Capacity | 32GB/ 64GB / 128GB / 256GB |
| Product Status | New |
| Durability | Shockproof, Waterproof, X-ray Proof |
|---|---|
| Storage Capacity | 8GB/16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB |
| Storage Temperature | -40°C To 85°C |
| Data Retention | Up To 10 Years |
| Speed Class | Class 10 / UHS-I |
| Name | 128GB Cartao De Memoria |
|---|---|
| Brand | PG Brand Or OEM |
| File System | FAT32/exFAT |
| Capacity | 32GB/ 64GB / 128GB / 256GB / 512GB |
| Package | Customizable |
| Magnet Proof | Yes |
|---|---|
| Package | Customizable |
| X-Ray Proof | Yes |
| Compatibility | SDHC/SDXC Devices |
| Operating Temperature | -25°C To 85°C |
| Capacity | 8GB To 1TB |
|---|---|
| Orign | China |
| Product Status | New |
| Material | Plastic |
| File System | FAT32/exFAT |
| Capacity | 64GB/128GB/256GB/512GB |
|---|---|
| Color | Customized Or Default All Black |
| Package | OEM/ODM Welcome, Or Default |
| Quality | Good , 100% New |
| Material | Plastic |
| Product | Memory Card 64GB |
|---|---|
| Use For | Dashcam Story Machine Speaker |
| Chips | Hynix V7/ KIOXIA |
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB |
| Color | Customized |
| Name | Industrial PG Brand TF Card For Drone |
|---|---|
| Class | A1 U3 |
| Brand | PG Brand |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
| Quality | Top Quality |
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
|---|---|
| Errorcorrectioncode | ECC Supported |
| Wearleveling | Supported |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Storagecapacity | 16GB/32GB/64GB/128GB |
| Capacity | 64GB/128GB/256GB/512GB |
|---|---|
| Usage | Tablet PC, MP3, Phone, Camera, GPS, DVR |
| Certifications | CE, RoHS |
| Formfactor | Micro SD (TF Card) |
| Read | 180mb/s |