| Capacity | 8GB-512GB |
|---|---|
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Agreement | HS400 |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Durability | High Endurance With Wear Leveling |
|---|---|
| Storagecapacity | 64GB-512GB |
| Interface | SDIO 3.0 / SPI |
| Waterproof | IPX7 Rated |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
| Name | Custom Memory Card |
|---|---|
| Wafer | SK Hynix |
| Oem Logo | Available |
| Color | Customizable |
| Capacity | 32GB/ 64GB / 128GB / 256GB |
| Name | 32GB TF Card |
|---|---|
| Package Way | Bulk Pallet Packing, PP Case, Blister, Customized Packaging |
| Color | Black Or Printed |
| Product Status | New |
| Shockproof | Yes |
| Name | PG 256GB EMMC |
|---|---|
| Capacity | 8GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB |
| Application | Game Console / Set-top Box / Smartphone / Smart TV |
| OEM/ODM | Welcomed |
| Agreement | HS400 |
| Name | PG Band 128GB TF Card |
|---|---|
| OEM / ODM | Support |
| Color | Blue Or Printed |
| Quality | Excellent |
| Interface | SD 6.1 |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
|---|---|
| Interface | SDIO 3.0 / SPI |
| Mtbf | 1,000,000 Hours |
| Durability | Industrial Grade, High Endurance |
| Waterproof | IPX7 |
| Capacity | 32GB |
|---|---|
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |
| Dimensions | 15mm X 11mm X 1mm |
| File System | FAT32/exFAT |
| Key Features | Good Quality, High Performance |
|---|---|
| Choice Of Flash | MLC / 3D TLC / QLC NAND |
| Enhanced Strobe | Supported |
| Capacity Range | 64GB To 256GB |
| Voltage | 1.8V / 3.3V |
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB/1TB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |