| Memory | Flash |
|---|---|
| Warranty | 1 Years |
| Packeage Type | 153BGA |
| Custom | Support |
| Storage Capacity | 4/8/16GB |
| Factory | Yes |
|---|---|
| Write Speed | Up To 240 MB/s |
| Packeage Type | 153BGA |
| Custom | Support |
| Form Factor | BGA (Ball Grid Array) |
| Product Name | Automotive Grade Embedded EMMC |
|---|---|
| Capacity | 64G 128G 256G |
| Write Speed | Up To 240MB/S |
| Function | Memory |
| Package Type | BGA153 |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |
|---|---|
| Speed | C10, U3, V30, A1, A2 |
| Storage Type | Flash Memory |
| Type | SD Card |
| Origin | China |
| Product | EMMC 5.1 |
|---|---|
| Choice Of Flash | MLC / 3DTLC / QLC NAND |
| Wafer | KIOXIA Wafer |
| Compatibility | POS Machine Motherboard |
| Error Correction | Built-in ECC (Error Correction Code) |
| Product Name | EMMC Embedded Cards |
|---|---|
| Oem/ODM | Welcome |
| Protocol | HS400 |
| Logo Customized Service | Available |
| Package Type | BGA (Ball Grid Array) |
| Product Name | OEM Custom Logo Industrial TF Cards |
|---|---|
| Capacity | 64 128 256GB |
| Manufacturer | China Chips Star Semiconductor Co., Ltd. |
| Write Speed | Up To 140MB/s |
| Material | Plastic |
| Capacity | 64GB-512GB |
|---|---|
| Agreement | HS400 |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Name | High Speed EMMC5.1 |
|---|---|
| Capacity | 64GB, 128GB, 256GB |
| OEM/ODM | Welcomed |
| Agreement | HS400 |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Product Name | EMMC IC Memory Chip |
|---|---|
| Capacity | 64GB-256GB |
| Agreement | HS400 |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |