| Product Name | PG Brand EMMC 5.1 |
|---|---|
| Appearance | 11.5mmx13mmx1.0mm/11.5mmx13mmx1.2mm |
| Origin | China |
| Function | Memory |
| Storage Capacity | 64GB/128GB/256GB |
| Sequential Read Speed | Up To 400MB/s |
|---|---|
| Formfactor | BGA153 |
| Product Completion | Standard |
| Width | 11.5mm |
| Productname | EMMC Memory Card |
| Product Name | EMMC |
|---|---|
| Flash Grade | Grade A |
| Product Status | New |
| Memory | Flash |
| Wafer | KIOXIA Wafer |
| Name | New Condition EMMC5.1 For Tablet |
|---|---|
| Application | Tablet |
| Capacity | 64GB, 128GB, 256GB |
| OEM/ODM | Welcomed |
| Agreement | HS400 |
| Name | OEM/ ODM EMMC 5.1 |
|---|---|
| Application | Smart Phone |
| OEM/ODM | Welcomed |
| Agreement | HS400 |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Name | Embedded Multimedia Card |
|---|---|
| Capacity | 8GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB |
| Agreement | HS400 |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Working Temperature | -25~85℃ |
|---|---|
| Security | RPMB (Replay Protected Memory Block) For Secure Data Storage |
| Product Status | New |
| Enhanced Strobe | Supported |
| Payment | TT |
| Function | Memory |
|---|---|
| Compatibility | Tablet PC |
| Oem | Support |
| Origin | China |
| Warranty | 1 Years |
| Flash Technology | 3D NAND |
|---|---|
| Applications | Smartphones, Tablets, IoT Devices, Embedded Systems |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Mounting Type | Standard |
| Productname | EMMC Memory Card |
| Package Type | BGA153 |
|---|---|
| Bus Width | 1-bit, 4-bit, 8-bit |
| Productname | EMMC Memory Card |
| Typicalapplications | Smartphones, Tablets, IoT Devices |
| Power Consumption | Typical 50mA Active |