| Product Name | Embedded Flash Automotive EMMC |
|---|---|
| Controller | SMI |
| Related Certifications | IATF 16949 |
| Wafer | KIOXIA |
| Factory | Yes |
| Product Name | PG Brand EMMC 5.1 |
|---|---|
| Appearance | 11.5mmx13mmx1.0mm/11.5mmx13mmx1.2mm |
| Origin | China |
| Function | Memory |
| Storage Capacity | 64GB/128GB/256GB |
| Status | Good Health |
|---|---|
| Logo | Oem |
| Read Speed | Up To 330MB/S |
| Memory | Flash |
| Package Type | BGA 153 |
| Name | PG Industrial Grade EMMC |
|---|---|
| Capacity | 64GB / 128GB / 256GB / 512GB |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ / -45℃~+105℃ |
| Origin | China |
|---|---|
| Product Name | Automotive Grade EMMC 5.1 |
| Nand Flash Type | 3D NAND |
| Capacity | 64 128 256G |
| Read Speed | Up To 330MB/S |
| Product | Ic Chip Automotive Embedded EMMC 5.1 |
|---|---|
| Origin | China |
| Material | Plastic |
| Function | Memory |
| Capacity Range | 64GB To 256GB |
| Use Case | Learning Tablets |
|---|---|
| Write Speed | Up To 240 MB/s |
| Aplication | Tablet Computer |
| Condition | Good |
| Bus Speed | HS400 (up To 400 MB/s) |
| Product Name | EMMC 32GB 64GB 128GB 256GB |
|---|---|
| Status | Good Health |
| Write Speed | 240MB/S |
| Logo Customized Service | Available |
| Command Queueing | Supported |
| Product Name | 128GB Embedded EMMC 5.1 |
|---|---|
| Nand Flash | TLC |
| Package Type | FBGA |
| Compatible | Digital Photo Frames |
| Capacity Range | 64GB To 256GB |
| Product Name | Automotive Embedded EMMC |
|---|---|
| Write Speed | 240MB/s |
| Read Speed | 330MB/s |
| Capacity | 64GB / 128GB / 256GB |
| Material | Plastic |