| Product Name | Automotive Embedded EMMC |
|---|---|
| Write Speed | 240MB/s |
| Read Speed | 330MB/s |
| Capacity | 64GB / 128GB / 256GB |
| Material | Plastic |
| Product Name | 64GB 128GB 256GB Embedded Flash EMMC |
|---|---|
| Wafer | KIOXIA |
| Origin | Guangdong, China |
| Storage Capacity | 64GB, 128GB,256GB |
| Compatibility | Automotive Electronics Field |
| Name | Industrial Embedded EMMC For IOT And Edge Computing |
|---|---|
| Wafer | KIOXIA |
| Controller | SMI |
| Origin | Guangdong, China |
| MOQ | 1 |
| Product Name | EMMC Embedded Cards |
|---|---|
| Oem/ODM | Welcome |
| Protocol | HS400 |
| Logo Customized Service | Available |
| Package Type | BGA (Ball Grid Array) |
| Productname | Flash Memory Automotive Grade EMMC |
|---|---|
| Compatibility | Automotive Electronics Field |
| Reliability | AEC-Q100 Qualified |
| Operatingtemperature | -40°C To +105°C |
| Color | Black |
| Product Name | Memory Chips IC Automotive Grade EMMC 5.1 |
|---|---|
| Color | Black |
| Wafer | KIOXIA |
| Warranty | 5 Years |
| Factory | Yes |
| Product | Automotive Grade High Quality EMMC 5.1 |
|---|---|
| Manufacturer | China Chips Star |
| Quality | Excellect |
| Origin | China |
| Wafer | KIOXIA |
| Name | PG Industrial Grade EMMC 5.1 |
|---|---|
| Capacity | 64GB / 128GB / 256GB / 512GB |
| OEM | Support |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Name | Industrial Grade EMMC 5.1 |
|---|---|
| Capacity | 64GB / 128GB / 256GB / 512GB |
| Protocol | HS400 |
| Wafer | Industrial Grade KIOXIA Wafer |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Name | PG 256GB EMMC 5.1 |
|---|---|
| Brand | PG (Perfect Grade) |
| Status | Good Health |
| Capacity | 64GB, 128GB, 256GB, 512GB |
| Application | Game Console / Set-top Box / Smartphone / Smart TV |