| Product Name | EMMC 5.1 32GB 64GB 128GB |
|---|---|
| Package | BGA 153 |
| Factory | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand | PG |
| Name | High Performance Industrial Grade EMMC 5.1 |
|---|---|
| Capacity | 64GB / 128GB / 256GB / 512GB |
| Protocol | HS400 |
| Wafer | Industrial Grade KIOXIA Wafer |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Capacity | 8GB-512GB |
|---|---|
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Agreement | HS400 |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Capacity | 8GB-512GB |
|---|---|
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Agreement | HS400 |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Capacity | 64GB |
|---|---|
| Agreement | HS400 |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃/-45℃~+105℃ |
| Capacity | 8GB-512GB |
|---|---|
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Agreement | HS400 |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Capacity | 64GB/ 128GB |
|---|---|
| Choice Of Flash | TLC Nand Flash |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃/-45℃~+105℃ |
| Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Logo Customized Service | Available |
| Condition | Good Quality |
| Working Temperature | -45~105℃ |
| Read Speed | 330MB/s |
| Custom | Support |
|---|---|
| Error Correction | Built-in ECC (Error Correction Code) |
| Warranty | 1 Year |
| Nand Flash | TLC |
| Capacity | Typically Ranges From 64GB To 256GB |
| Capacity | 8GB-512GB |
|---|---|
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Agreement | HS400 |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |