| Product | PG Brand Tf Memory Card |
|---|---|
| Use For | Camera/DVR |
| Chips | Hynix V7/ KIOXIA |
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB |
| Color | Customized |
| Product | Mini SD Card |
|---|---|
| Use For | Smartphone & Camera Story Players |
| Chips | KIOXIA |
| Capacity | 64GB/128GB/256GB |
| Color | Customized |
| Capacity | 128GB/256GB/512GB/1TB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |
| Capacity | 256GB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |
| Capacity | 1TB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |
| Capacity | 512GB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB/1TB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |
| Capacity | 512GB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |
| Capacity | 128GB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Operatingtemperature | -40°C To 85°C |
| Durability | Shockproof, Waterproof, X-ray Proof |
| Mtbf | Over 1 Million Hours |
| Dimensions | 15mm X 11mm X 1mm |