| Name | PG Brand 64GB EMMC 5.1 |
|---|---|
| Application | Car Central Control Screen And Multimedia Playback Boxes |
| Controller | SMI |
| Capacity | 64GB, 128GB, 256GB |
| OEM/ODM | Welcomed |
| Name | Low Power Consumption Emmc 5.1 |
|---|---|
| Application | Smart Home And Multimedia Playback Boxes |
| Controller | SMI |
| Capacity | 64GB, 128GB, 256GB |
| OEM/ODM | Welcomed |
| Sequential Write Speed | Up To 200MB/s |
|---|---|
| Bus Width | 1-bit, 4-bit, 8-bit |
| Package Size | 11.5mm X 13mm |
| Sequential Read Speed | Up To 400MB/s |
| Random Write Speed | Up To 4,000 IOPS |
| Product Name | 128GB Embedded EMMC 5.1 |
|---|---|
| Nand Flash | TLC |
| Package Type | FBGA |
| Compatible | Digital Photo Frames |
| Capacity Range | 64GB To 256GB |