| Name | Industrial PG Brand TF Card For Drone |
|---|---|
| Class | A1 U3 |
| Brand | PG Brand |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
| Quality | Top Quality |
| Name | Industrial High Speed Tf Card |
|---|---|
| Application | Law Enforcement Recorder Security Monitoring |
| Warranty | 3 Years |
| Nand Flash | 9T25 |
| Quality | Good Health |
| Name | Industrial Grade Memory Card |
|---|---|
| Capacity | 128GB/256GB/512GB/1TB/2TB |
| Color | Bule, Black Or Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 90MB/s |
| Name | Flash Memory Cards |
|---|---|
| Color | Black Or Printed |
| Certification | CE And RoHS |
| Brand | PG Brand |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
| Name | Flash Memory Cards |
|---|---|
| Color | Black Or Printed |
| Certification | CE And RoHS |
| Brand | PG Brand |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
| Magnet Proof | Yes |
|---|---|
| Package | Customizable |
| X-Ray Proof | Yes |
| Compatibility | SDHC/SDXC Devices |
| Operating Temperature | -25°C To 85°C |
| Weight | 0.4g |
|---|---|
| Storage Temperature | -40°C To 85°C |
| Shockproof | Yes |
| Controller | SA |
| Magnet Proof | Yes |
| Speed Class | Class 10 / UHS-I |
|---|---|
| Form Factor | Micro SD (TF Card) |
| Wafer | KIOXIA 9T25 |
| Capacity Range | 64GB To 256GB |
| Input Voltage | 3.3V |
| Name | Industrial Grade U3 Tf Card |
|---|---|
| CapacityPG Brand Industrial Grade Memory Card | 64GB / 128GB / 256GB / 512GB / 1TB |
| Operating Temperature | -40°C To 85°C |
| Warranty | 3. Years |
| Color | Customized |
| Name | Industrial Grade Tf Card |
|---|---|
| Capacity | 128GB / 256GB / 512GB / 1TB / 2TB |
| Color | Red, Black Or Custom |
| Logo | Blank Or Printed |
| Material | Plastic |