| Mtbf (Mean Time Between Failures) | Up To 1 Million Hours |
|---|---|
| File System | FAT32 / ExFAT |
| Storage Capacity | 64GB-512GB |
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
| Operating Humidity | 5% To 95% Non-condensing |
| Durability | Shockproof, Waterproof, X-ray Proof |
|---|---|
| Storage Capacity | 8GB/16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB |
| Storage Temperature | -40°C To 85°C |
| Data Retention | Up To 10 Years |
| Speed Class | Class 10 / UHS-I |
| Magnet Proof | Yes |
|---|---|
| Package | Customizable |
| X-Ray Proof | Yes |
| Compatibility | SDHC/SDXC Devices |
| Operating Temperature | -25°C To 85°C |
| Filesystem | FAT32/ ExFAT |
|---|---|
| Readspeed | Up To 180MB/s |
| Storagecapacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB |
| Application | Industrial Automation, Surveillance, Automotive, Medical Devices |
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
| Dimensions | 15mm X 11mm X 1mm |
|---|---|
| Writespeed | Up To 150MB/s |
| Productname | Industrial Grade TF Card |
| Readspeed | Up To 180MB/s |
| Speedclass | Class 10 / UHS-I |
| Readspeed | Up To 180MB/s |
|---|---|
| Weight | Approx. 0.4g |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Operatingtemperature | -40°C To 85°C |
| File System | FAT32 / ExFAT |
|---|---|
| Durability | Shockproof, Waterproof, X-ray Proof |
| Storage Capacity | 256GB |
| Read Speed | Up To 180MB/s |
| Storage Temperature | -40°C To 85°C |
| Name | TF Cards 128GB For 4K Action Digital Camera |
|---|---|
| Nand Flash | TLC |
| Quality | Good Health |
| Material | Plastic |
| Read Speed | 160mb/s |
| Wafer | KIOXIA |
|---|---|
| Nand Type | MLC/TLC |
| File System | FAT32/ ExFAT |
| Capacity | 64GB/128GB/256GB/512GB |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
|---|---|
| Speedclass | Class 10, UHS-I |
| Writespeed | Up To 150MB/s |
| Mtbf | 1,000,000 Hours |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |