| Speed Class | Class 10 / U3/ A2 |
|---|---|
| Oem | Welcome |
| Manufacturer | China Chips Star |
| Storagetemperature | -40°C To 80°C |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
| Mtbf | Up To 1,000,000 Hours |
|---|---|
| Packing | Retail Package / Custom |
| Error Correction | ECC (Error Correction Code) |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
| Flash | 3D TLC Flash |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
|---|---|
| Video Speed Class | V30 |
| Input Voltage | 3.3V |
| Color | Customizable |
| Speedclass | Class 10 / UHS-I |
| Size | 15*11*1mm |
|---|---|
| Speed | C10, U3, V30, A1, A2 |
| Speed Class | Class 10 / U3/ A2 |
| Packing | Retail Package / Custom |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Product | High Endurance Mini SD Card |
|---|---|
| Use For | GoPro Camera GPS |
| Chips | KIOXIA |
| Capacity | 64GB/128GB/256GB |
| Color | Customized |
| Error Correction | ECC (Error Correction Code) |
|---|---|
| Operating System Compatibility | Windows, Linux, Android |
| Mtbf | Over 1 Million Hours |
| Interface | Micro SD / TF Card |
| Speed Class | Class 10 / UHS-I |
| Name | Memory Card For Audio CCTV Camera |
|---|---|
| Nand Flash | KIOXIA |
| Quality | Good Die |
| Material | Plastic |
| Read Speed | 160mb/s |
| Name | MIni SD Memory Card For 4K Mini Action Camera |
|---|---|
| Certification | CE And RoHS |
| Class | A2 U3 V30 |
| Brand | PG Brand |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
| Capacity | 256GB |
|---|---|
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |
| Dimensions | 15mm X 11mm X 1mm |
| File System | FAT32/exFAT |
| Storagecapacity | 256GB |
|---|---|
| Operatingtemperature | -40°C To 85°C |
| Shockresistance | 1500G/0.5ms |
| Formfactor | Micro SD (TF Card) |
| Interface | SDIO 3.0 / SPI |