| Write Protection | Hardware And Software Write Protection |
|---|---|
| Standard | EMMC 5.1 |
| Custom | Support |
| Error Correction | Built-in ECC (Error Correction Code) |
| Nand | PSLC |
| Flash Technology | 3D NAND |
|---|---|
| Applications | Smartphones, Tablets, IoT Devices, Embedded Systems |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Mounting Type | Standard |
| Productname | EMMC Memory Card |
| Storage Capacity | 64GB/128GB/256GB |
|---|---|
| Product Name | Embedded Flash EMMC5.1 |
| Quality | Good Die |
| Payment | TT |
| Write Speed | Up To 330MB/s |
| Capacity | 32GB-512GB |
|---|---|
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Agreement | HS400 |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Grade | Commercial Grade |
| Capacity | 32GB To 256GB |
|---|---|
| Orign | China |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ / -45℃~+105℃ |
| Ecc | Built-in ECC (Error Correction Code) |
|---|---|
| Error Correction Code | Yes |
| Warranty | 1years |
| Flash Type | 3D NAND |
| Voltage | Standard (not Specified) |
| Memory Interface | EMMC5.1 |
|---|---|
| Random Read Iops | Up To 3000 IOPS |
| Form Factor | BGA (Ball Grid Array) |
| Bus Width | 1-bit, 4-bit, 8-bit |
| Nand Type | MLC / TLC |
| Name | PG Industrial Grade EMMC 5.1 |
|---|---|
| Capacity | 64GB / 128GB / 256GB / 512GB |
| Protocol | HS400 |
| Wafer | Industrial Grade KIOXIA Wafer |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Name | High Performance Industrial Grade EMMC 5.1 |
|---|---|
| Capacity | 64GB / 128GB / 256GB / 512GB |
| Protocol | HS400 |
| Wafer | Industrial Grade KIOXIA Wafer |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Origin | China |
|---|---|
| Product Name | Automotive Grade EMMC 5.1 |
| Nand Flash Type | 3D NAND |
| Capacity | 64 128 256G |
| Read Speed | Up To 330MB/S |