| Class Level | C10 |
|---|---|
| Chips | Hynix V7/ KIOXIA |
| Aplicatiuon | Smartphone, Camera, Tablet Pc |
| Memory Card Name | High Speed Sd Cards |
| Color | Customized Or Default All Black |
| Product Name | EMMC Embedded Cards |
|---|---|
| Oem/ODM | Welcome |
| Protocol | HS400 |
| Logo Customized Service | Available |
| Package Type | BGA (Ball Grid Array) |
| Product Name | PG Brand EMMC 5.1 |
|---|---|
| Appearance | 11.5mmx13mmx1.0mm/11.5mmx13mmx1.2mm |
| Origin | China |
| Function | Memory |
| Storage Capacity | 64GB/128GB/256GB |
| Function | Memory |
|---|---|
| Compatibility | Tablet PC |
| Oem | Support |
| Origin | China |
| Warranty | 1 Years |
| Product Name | Memory IC Chip EMMC |
|---|---|
| Flash Grade | Grade A |
| Capacity | 64GB To 256GB |
| Packeage Type | 153BGA |
| Products Status | New |
| Product | EMMC5.1 Integrated Circuits Memory |
|---|---|
| Logo | Customized Logo |
| Manufacturer | China Chips Star |
| Read Speed | Up To 330MB/S |
| Origin | SZ |
| Package | Customized Packaging |
|---|---|
| Storage Temperature | 0°C To 70°C |
| Format | FAT32 / ExFAT |
| Compatibility | Smartphones, Tablets, Cameras, Drones |
| Video Speed Class | V30 |
| Package | OEM/ODM Welcome, Or Default |
|---|---|
| Usage | Playing Cards,scratch Card Etc |
| Speed Class | C10, U3, V30 |
| Video Speed Class | V30 |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
| Status | Good Health |
|---|---|
| Logo | Oem |
| Read Speed | Up To 330MB/S |
| Memory | Flash |
| Package Type | BGA 153 |
| Memory | Flash |
|---|---|
| Color | Black |
| Products Status | New |
| Capacity | Varies (64GB, 128GB,etc) |
| Formfactor | BGA 153 |