| Product Name | Memory IC Chip EMMC |
|---|---|
| Flash Grade | Grade A |
| Capacity | 64GB To 256GB |
| Packeage Type | 153BGA |
| Products Status | New |
| Function | Memory |
|---|---|
| Compatibility | Tablet PC |
| Oem | Support |
| Origin | China |
| Warranty | 1 Years |
| Memory | Flash |
|---|---|
| Controller | SMI |
| Color | Black |
| Products Status | New |
| Capacity | Varies (64GB, 128GB,etc) |
| Working Temperature | -25~85℃ |
|---|---|
| Security | RPMB (Replay Protected Memory Block) For Secure Data Storage |
| Product Status | New |
| Enhanced Strobe | Supported |
| Payment | TT |
| Product Name | 64GB New Original EMMC 5.1 |
|---|---|
| Product Status | New |
| Capacity Range | 64GB To 256GB |
| Function | Memory |
| Payment | TT |
| Sequential Write Speed | Up To 200MB/s |
|---|---|
| Bus Width | 1-bit, 4-bit, 8-bit |
| Package Size | 11.5mm X 13mm |
| Sequential Read Speed | Up To 400MB/s |
| Random Write Speed | Up To 4,000 IOPS |
| Read Speed | 330MB/s |
|---|---|
| Write Speed | 240MB/s |
| Operating Temperature | -45~105℃ |
| Factory | Yes |
| Package | BGA153 |
| Product Name | EMMC 32GB 64GB 128GB 256GB |
|---|---|
| Status | Good Health |
| Write Speed | 240MB/S |
| Logo Customized Service | Available |
| Command Queueing | Supported |