| Product | Mini SD Card |
|---|---|
| Use For | Smartphone & Camera Story Players |
| Chips | KIOXIA |
| Capacity | 64GB/128GB/256GB |
| Color | Customized |
| Sequential Read Speed | Up To 400MB/s |
|---|---|
| Formfactor | BGA153 |
| Product Completion | Standard |
| Width | 11.5mm |
| Productname | EMMC Memory Card |
| Name | Industrial TF Card For 4k Recording |
|---|---|
| Nand Flash | TLC |
| Quality | Good Health |
| Material | Plastic |
| Read Speed | 160mb/s |
| Flash Technology | 3D NAND |
|---|---|
| Applications | Smartphones, Tablets, IoT Devices, Embedded Systems |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Mounting Type | Standard |
| Productname | EMMC Memory Card |
| Package Type | BGA153 |
|---|---|
| Bus Width | 1-bit, 4-bit, 8-bit |
| Productname | EMMC Memory Card |
| Typicalapplications | Smartphones, Tablets, IoT Devices |
| Power Consumption | Typical 50mA Active |
| Choice Of Flash | MLC |
|---|---|
| Sequential Read Speed | Up To 400MB/s |
| Capacity | 4GB, 128GB, 256GB |
| Bus Width | 1-bit, 4-bit, 8-bit |
| Usage | Storage For Phone, Tablet And So On |
| Random Write Speed | Up To 4,000 IOPS |
|---|---|
| Usage | Storage For Phone, Tablet And So On |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Error Correction Code | Yes |
| Package Size | 11.5mm X 13mm |
| Product Name | EMMC 5.1 Embedded IC Chips |
|---|---|
| Use Case | Learning Tablets |
| Quality | New |
| Package Type | BGA 153 |
| Logo | OEM |
| Product Name | 256GB 128GB 64GB 32GB Emmc5.1 |
|---|---|
| Capacity | 32GB-512GB |
| Used For | Smart Phone/ Embedded Motherboard /Tablet PC |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Product Name | EMMC |
|---|---|
| Flash Grade | Grade A |
| Product Status | New |
| Memory | Flash |
| Wafer | KIOXIA Wafer |