| Speed Class | Class 10 / U3/ A2 |
|---|---|
| Oem | Welcome |
| Manufacturer | China Chips Star |
| Storagetemperature | -40°C To 80°C |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
| Flash Grade | Grade A |
|---|---|
| Package Type | BGA 153 |
| Origin | China |
| Capacity | 64 128 256GB |
| Wafer | KIOXIA |
| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Operatingtemperature | -40°C To 85°C |
| Durability | Shockproof, Waterproof, X-ray Proof |
| Mtbf | Over 1 Million Hours |
| Dimensions | 15mm X 11mm X 1mm |
| Condition | Good |
|---|---|
| Agreement | HS400 |
| Interface | MMC (MultiMediaCard) Interface |
| Sequential Write Speed | Up To 240 MB/s |
| Orign | China |
| Usage | Phone, Camera, Etc |
|---|---|
| Packing | Retail Package / Custom |
| Package | Default Or Retail Blister |
| Storage Type | Flash Memory |
| Color | Black, Blue, Red, Etc |
| Product Name | EMMC Embedded Cards |
|---|---|
| Oem/ODM | Welcome |
| Protocol | HS400 |
| Logo Customized Service | Available |
| Package Type | BGA (Ball Grid Array) |
| Storage Capacity | 64GB/128GB/256GB |
|---|---|
| Product Name | Embedded Flash EMMC5.1 |
| Quality | Good Die |
| Payment | TT |
| Write Speed | Up To 330MB/s |
| Working Temperature Range | -25°C-85°C |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Quality | Top Quality |
| Write Speed | Up To 140MB/s |
| Certifications | CE, RoHS |
| Product | Mini SD Card |
|---|---|
| Use For | Smartphone & Camera Story Players |
| Chips | KIOXIA |
| Capacity | 64GB/128GB/256GB |
| Color | Customized |
| Sequential Read Speed | Up To 400MB/s |
|---|---|
| Formfactor | BGA153 |
| Product Completion | Standard |
| Width | 11.5mm |
| Productname | EMMC Memory Card |