| Product Name | EMMC 5.1 Embedded Chips |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Brand | PG |
| Quality | New |
| Manufacturer | Yes |
| Product Name | Embedded Multi Media Card |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Warranty | 1 Year |
| Wafer | KIOXIA Wafer |
| Storage Capacity | 64GB/128GB/256GB |
|---|---|
| Product Name | Embedded Flash EMMC5.1 |
| Quality | Good Die |
| Payment | TT |
| Write Speed | Up To 330MB/s |
| Product Name | EMMC Embedded Cards |
|---|---|
| Oem/ODM | Welcome |
| Protocol | HS400 |
| Logo Customized Service | Available |
| Package Type | BGA (Ball Grid Array) |
| Product Name | EMMC 5.1 Flash Memory |
|---|---|
| Operating Temperature | -25°C To 85°C |
| Choice Of Flash | MLC / 3D TLC / QLC NAND |
| Capacity | Up To 256GB |
| Read Speed | Up To 330MB/S |
| Standard | EMMC 5.1 |
|---|---|
| Use Case | Learning Tablets |
| Read Speed | Up To 330MB/S |
| Aplication | Vehicle Communication And Control |
| Package | BGA153 Package |
| Name | OEM/ ODM Emmc 5.1 For Smart Home |
|---|---|
| Application | Smart Home And Multimedia Playback Boxes |
| Capacity | 64GB, 128GB, 256GB |
| OEM/ODM | Welcomed |
| Agreement | HS400 |
| Name | EMMC 5.1 For Tablets |
|---|---|
| Capacity | 64GB, 128GB, 256GB |
| Application | Tablets,Automotive Central Control System |
| OEM/ODM | Welcomed |
| Agreement | HS400 |
| Product Name | Memory IC Chip EMMC |
|---|---|
| Flash Grade | Grade A |
| Capacity | 64GB To 256GB |
| Packeage Type | 153BGA |
| Products Status | New |
| Product Name | EMMC 5.1 |
|---|---|
| Compatibility | Set Top Box |
| Packeage Type | 153BGA |
| Nand Flash | MLC/TLC/QLC |
| Wafer Grade | Good Die |