| Product Name | Custom High Speed Memory Cards |
|---|---|
| Capacity | 64 128 256GB |
| Manufacturer | China Chips Star Semiconductor Co., Ltd. |
| Write Speed | Up To 140MB/s |
| Material | Plastic |
| Product | Memory Card |
|---|---|
| Capacity | 16~256GB |
| Speed Class | C10 U3 |
| Material | Plastic |
| Package | Bulk Package |
| Product Name | Industrial Memory Card |
|---|---|
| Origin | GUA, China |
| Manufacturer | China Chips Star |
| Power Consumption | Low Power Consumption |
| Read Speed | Up To 140 MB/s |
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB |
|---|---|
| Color | Black Or Customized |
| Package | Default Or Retail Blister |
| Quality | Good , 100% New |
| Material | Plastic |
| Product Name | Memory Card For Dashcam |
|---|---|
| Color | Customized |
| Certification | CE And RoHS |
| Brand | PG Brand |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB |
|---|---|
| Color | Black Or Customized |
| Package | Default Or Retail Blister |
| Quality | Good , 100% New |
| Material | Plastic |
| Name | Industrail Grade Flash Memory Card |
|---|---|
| Video Speed Class | V30 |
| Quality | New |
| Read Speed | 160mb/s |
| Write Speed | 140mb/s |
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB |
|---|---|
| Color | Black Or Customized |
| Package | Customizable |
| Quality | Good , 100% New |
| Material | Plastic |
| Capacity | 8GB To 1TB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Quality | 100% Original |
| Material | Plastic |
| File System | FAT32/exFAT |
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB |
|---|---|
| Color | Black Or Customized |
| Package | Default Or Retail Blister |
| Quality | Good , 100% New |
| Material | Plastic |