| Sequential Read Speed | Up To 400MB/s |
|---|---|
| Usage | Storage For Phone, Tablet And So On |
| Random Write Speed | Up To 4,000 IOPS |
| Capacity | 4GB, 128GB, 256GB |
| Form Factor | 11.5mm X 13mm, 12mm X 16mm, 12mm X 18mm |
| Product Name | EMMC 5.1 |
|---|---|
| Compatibility | Set Top Box |
| Packeage Type | 153BGA |
| Nand Flash | MLC/TLC/QLC |
| Wafer Grade | Good Die |
| Capacity | Up To 256GB Or Higher |
|---|---|
| Bus Width | 8-bit |
| Custom | Support |
| Packeage Type | 153BGA |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Temperature | -25°C To 85°C |
|---|---|
| Package Size | 11.5mm X 13mm |
| Capacity | 4GB, 128GB, 256GB |
| Bus Width | 1-bit, 4-bit, 8-bit |
| Choice Of Flash | MLC |
| Magnet Proof | Yes |
|---|---|
| Package | Customizable |
| X-Ray Proof | Yes |
| Compatibility | SDHC/SDXC Devices |
| Operating Temperature | -25°C To 85°C |
| Capacity | 8GB-512GB |
|---|---|
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Agreement | HS400 |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Capacity | 8GB-512GB |
|---|---|
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Agreement | HS400 |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Name | Flash Memory Cards |
|---|---|
| Color | Black Or Printed |
| Certification | CE And RoHS |
| Brand | PG Brand |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
| Used For | MP4/phone/Speaker/Mobile Phone/Camera |
|---|---|
| Memory Card Name | High Speed Sd Cards |
| Tf Card Adapter | Can Be With SD Card |
| Read Speed | Up To 100 MB/s |
| Class Level | C10 |
| Error Correction | ECC (Error Correction Code) |
|---|---|
| Storage Type | Flash Memory |
| Controller | SA3309 |
| Compliance | RoHS, CE, FCC Certified |
| Packing | Retail Package |