| Product Name | Embedded Multi Media Card |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Warranty | 1 Year |
| Wafer | KIOXIA Wafer |
| Product Name | EMMC 5.1 Embedded Multimedia Card |
|---|---|
| Package | BGA153 |
| Read Speed | Up To 330MB/S |
| Status | Good Health |
| Wafer | KIOXIA Wafer |
| Brand | PG Brand |
|---|---|
| Feature | High Speed |
| Warranty | 1 Year |
| Class Level | C10 |
| Video Speed Class | V30 |
| Name | Flash Memory Card Industrial Grade |
|---|---|
| Capacity | 64GB~256GB |
| Key Features | Good Quality, High Performance |
| Flash | TLC Flash |
| OEM | Support |
| Name | Industrial Grade Tf Card |
|---|---|
| Capacity | 128GB / 256GB / 512GB / 1TB / 2TB |
| Color | Red, Black Or Custom |
| Logo | Blank Or Printed |
| Material | Plastic |
| Memory | Flash |
|---|---|
| Warranty | 1 Years |
| Packeage Type | 153BGA |
| Custom | Support |
| Storage Capacity | 4/8/16GB |
| Package Type | BGA 153 |
|---|---|
| Flash | 3D TLC Nand Flash |
| Logo Customized Service | Available |
| Manufacturer | PG |
| Color | Black |
| Capacity | 8GB-512GB |
|---|---|
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Agreement | HS400 |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Name | Industrial EMMC 5.1 64GB 128GB 256GB |
|---|---|
| Capacity | 64GB / 128GB / 256GB |
| OEM | Support |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Dimensions | 15mm X 11mm X 1mm |
|---|---|
| Writespeed | Up To 150MB/s |
| Productname | Industrial Grade TF Card |
| Readspeed | Up To 180MB/s |
| Speedclass | Class 10 / UHS-I |