| Προδιαγραφές | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Ονομασία του προϊόντος | Τροχαία κάρτα TF |
| Ελεγκτής | ΑΣ |
| Διασύνδεση | SD6.1 |
| Εργασιακή τάση | 2.7V-3.6V: 16GB-256GB 3.3V/1.8V: 512GB-2TB |
| Τάξη ταχύτητας | C10, U3, V30, A1, A2 |
| Ταχύτητα ανάγνωσης | 160 MB/s |
| Ταχύτητα γραφής | 140 MB/s |
| Σύστημα αρχείων | FAT32/exFAT |
| Τάξη ταχύτητας βίντεο | V30 |
| Θέρμανση λειτουργίας | -40°C έως 85°C |
| Εγγύηση | 3 χρόνια |
| Διάσταση σύγκρισης | Τραπεζική κάρτα TF | Τροποποιημένη κάρτα TF |
|---|---|---|
| Περιοχή θερμοκρασίας λειτουργίας | -40°C έως 85°C |
0°C έως 70°C |
| Τσιπ μνήμης flash | Κυρίως SLC/MLC, μερικοί υποστηρίζουν PSLC | Κυρίως TLC, χαμηλότερο κόστος |
| Κύκλοι P/E (ζωή εγγραφής/κατάργησης) | 10,000-100.000 φορές | 3,000-10.000 φορές |
| MTBF (μέσος χρόνος μεταξύ αποτυχιών) | Πάνω από 1 εκατομμύριο ώρες | Δεκάδες χιλιάδες ώρες |
| Προστασία της ασφάλειας των δεδομένων | Ενσωματωμένη διόρθωση σφαλμάτων ECC, προστασία από απώλεια ισχύος, αυτοδιάγνωση σφαλμάτων | Βασική λειτουργία διόρθωσης σφαλμάτων, χωρίς προστασία από απώλεια ισχύος |
| Τρόπος λειτουργίας | Υποστηρίζει συνεχή λειτουργία 24/7. | Διαλείπουσα λειτουργία, ευάλωτη σε βλάβη υπό μακροχρόνιο υψηλό φορτίο |
| Περιοχή χωρητικότητας | Κυρίως 256MB-128GB, μερικά μέχρι 256GB | 2GB-1TB, περισσότερες επιλογές χωρητικότητας |
| Εφαρμόσιμα σενάρια | Βιομηχανική αυτοματοποίηση, ευφυής παρακολούθηση, σιδηροδρομική διαμετακόμιση, αποθήκευση ενέργειας | Κινητά τηλέφωνα, tablet, κανονικές κάμερες, κονσόλες παιχνιδιών |