| Filesystem | FAT32/ ExFAT |
|---|---|
| Readspeed | Up To 180MB/s |
| Storagecapacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB |
| Application | Industrial Automation, Surveillance, Automotive, Medical Devices |
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
| Application | Phone/MP3/MP4/Speaker/Dashcam |
|---|---|
| Speed Class | Class 10 |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty |
| Uhs Speed Class | UHS-I U3 |
| Video Speed Class | V30 |
| Speedclass | Class 10 / UHS-I |
|---|---|
| Readspeed | Up To 180 MB/s |
| Durability | Industrial Grade With Enhanced Wear Leveling |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Operatingtemperature | -40°C To 85°C |
| Size | 15*11*1mm |
|---|---|
| Speed | C10, U3, V30, A1, A2 |
| Speed Class | Class 10 / U3/ A2 |
| Packing | Retail Package / Custom |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Productname | Industrial Grade TF Card |
|---|---|
| Color | Black/ Custom |
| Warranty | 3 Years |
| Speedclass | Class 10, U3 |
| Storagecapacity | 64GB/128GB/256GB |
| Dataretention | Up To 10 Years |
|---|---|
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
| Readspeed | Up To 180 MB/s |
| Writespeed | Up To 150 MB/s |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
| Name | MIni SD Memory Card For 4K Mini Action Camera |
|---|---|
| Certification | CE And RoHS |
| Class | A2 U3 V30 |
| Brand | PG Brand |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
| Readspeed | Up To 180MB/s |
|---|---|
| Weight | Approx. 0.4g |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Operatingtemperature | -40°C To 85°C |
| Name | TF Cards 128GB For 4K Action Digital Camera |
|---|---|
| Nand Flash | TLC |
| Quality | Good Health |
| Material | Plastic |
| Read Speed | 160mb/s |
| Interface | SDIO 3.0 / UHS-I |
|---|---|
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
| File System | FAT32 / ExFAT |
| Dimensions | 15mm X 11mm X 1mm |
| Write Speed | Up To 150 MB/s |