| Product Name | Industrial EMMC |
|---|---|
| Grade | Grade A |
| Capacity | 64 128G |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Name | Industrial Grade EMMC |
|---|---|
| Brand | PG Brand |
| Application | Industrial Automation |
| OEM | Welcomed |
| Flash | 3D TLC Nand Flash |
| Grade | Commercial Grade |
|---|---|
| Interface | EMMC (MultiMediaCard) Interface |
| Color | Custom |
| Protocol | HS400 |
| Nand Flash | PSLC |
| Capacity | 8GB To 256GB |
|---|---|
| Agreement | HS400 |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ / -45℃~+105℃ |
| Capacity | 8GB-512GB |
|---|---|
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Agreement | HS400 |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Capacity | 8gb/16gb/32gb/64gb/128gb/256gb |
|---|---|
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Agreement | HS400 |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Memory Interface | EMMC5.1 |
|---|---|
| Random Read Iops | Up To 3000 IOPS |
| Form Factor | BGA (Ball Grid Array) |
| Bus Width | 1-bit, 4-bit, 8-bit |
| Nand Type | MLC / TLC |
| Operating Temperature | -25°C To +85°C |
|---|---|
| Nand Flash | MLC/TLC/QLC |
| Color | Black |
| Interface | HS400, HS200, HS, DDR |
| Random Write Speed | Up To 10,000 IOPS |
| Name | OEM/ ODM EMMC 5.1 |
|---|---|
| Application | Smart Phone |
| Controller | SMI |
| Capacity | 64GB, 128GB, 256GB |
| OEM/ODM | Welcomed |
| Product Name | 64GB 128GB 256GB EMMC |
|---|---|
| Capacity | 64GB 128GB 256GB |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Write Speed | Up To 240MB/s |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |