| Logo | OEM |
|---|---|
| Compliance | RoHS, CE |
| Write Speed | Up To 140 MB/s |
| Warranty | 3 Years |
| Durability | Shockproof |
| Name | Industrial Memory Card |
|---|---|
| Brand | PG Brand |
| Wafer | KIOXIA |
| Controller | SA3309 |
| Write Speed | 140MB/s |
| Nand Flash Type | 3D NAND |
|---|---|
| Compliance | RoHS, CE |
| Productname | Industrial Grade TF Card |
| Form Factor | TF Card |
| Read Speed | Up To160MB/s |
| Name | Industrial Tf Card |
|---|---|
| Class | A1 U3 |
| Warranty | 3 Years |
| Nand Flash | 9T25 |
| Quality | Top Quality |
| Name | Industrial Memory Card 128GB |
|---|---|
| Class | C10 U3 V30 |
| Warranty | 3 Years |
| Nand Flash | 9T25 |
| Quality | Top Quality |
| Name | PG Brand Industrial Grade Memory Card |
|---|---|
| Read Speed | 160MB/s |
| Write Speed | 140MB/s |
| CapacityPG Brand Industrial Grade Memory Card | 64GB / 128GB / 256GB / 512GB |
| Color | Customizable |
| Name | Industrial TF Card |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Read Speed | 160mb/s |
| Write Speed | 140mb/s |
| Capacity | 64GB 128GB 256GB |
| Name | Industrial Grade U3 Tf Card |
|---|---|
| CapacityPG Brand Industrial Grade Memory Card | 64GB / 128GB / 256GB / 512GB / 1TB |
| Operating Temperature | -40°C To 85°C |
| Warranty | 3. Years |
| Color | Customized |
| Name | Industrial Grade Tf Card |
|---|---|
| CapacityPG Brand Industrial Grade Memory Card | 64GB / 128GB / 256GB / 512GB |
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 180MB/s |
| Product Name | High Temperature Resistanc Industrial Memory Card |
|---|---|
| Class | C10 |
| Master | SA |
| Wafer | KIOXIA 9T25 |
| Read Speed | 160mb/s |