| Dimensions | 15mm X 11mm X 1mm |
|---|---|
| Writespeed | Up To 150MB/s |
| Productname | Industrial Grade TF Card |
| Readspeed | Up To 180MB/s |
| Speedclass | Class 10 / UHS-I |
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
|---|---|
| Errorcorrectioncode | ECC Supported |
| Wearleveling | Supported |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Storagecapacity | 16GB/32GB/64GB/128GB |
| Color | Black Or Printed |
|---|---|
| Size | 15*11*1mm |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Storagecapacity | 8GB/16GB/32GB/64GB/128GB/256GB |
| Operatingtemperature | -40°C To 85°C |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
|---|---|
| Durability | Shockproof, Waterproof, X-ray Proof |
| Warranty | 3 Years |
| Interface | SDIO 3.0 |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
| Dataretention | Up To 10 Years |
|---|---|
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
| Readspeed | Up To 180 MB/s |
| Writespeed | Up To 150 MB/s |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
| Speed | C10, U3, V30, A1 |
|---|---|
| Quality | 100% Original |
| Flash Grade | Grade A |
| Item Condition | New |
| Factory | Yes |
| Wafer | KIOXIA |
|---|---|
| Nand Type | MLC/TLC |
| File System | FAT32/ ExFAT |
| Capacity | 64GB/128GB/256GB/512GB |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Filesystem | FAT32/ ExFAT |
|---|---|
| Readspeed | Up To 180MB/s |
| Storagecapacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB |
| Application | Industrial Automation, Surveillance, Automotive, Medical Devices |
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
| Speed Class | Class 10 / UHS-I |
|---|---|
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
| Interface | SDIO 3.0 |
| Mtbf | Up To 1,000,000 Hours |
|---|---|
| Packing | Retail Package / Custom |
| Error Correction | ECC (Error Correction Code) |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
| Flash | 3D TLC Flash |