| Size | 15*11*1mm |
|---|---|
| Speed | C10, U3, V30, A1, A2 |
| Speed Class | Class 10 / U3/ A2 |
| Packing | Retail Package / Custom |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Product | Memory Card |
|---|---|
| Capacity | 16~256GB |
| Speed Class | C10 U3 |
| Material | Plastic |
| Package | Bulk Package |
| Product | Mini SD Card |
|---|---|
| Use For | Smartphone & Camera Story Players |
| Chips | KIOXIA |
| Capacity | 64GB/128GB/256GB |
| Color | Customized |
| Product | High Endurance Mini SD Card |
|---|---|
| Use For | GoPro Camera GPS |
| Chips | KIOXIA |
| Capacity | 64GB/128GB/256GB |
| Color | Customized |
| Operatingtemperature | -40°C To 85°C |
|---|---|
| Speedclass | Class 10 / UHS-I |
| Storagecapacity | 8GB/16GB/32GB/64GB/128GB |
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
| Warranty | 3 To 5 Years |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
|---|---|
| Mtbf | 1,000,000 Hours |
| Readspeed | Up To 180 MB/s |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
| Interface | SDIO 3.0 / UHS-I |
|---|---|
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
| File System | FAT32 / ExFAT |
| Dimensions | 15mm X 11mm X 1mm |
| Write Speed | Up To 150 MB/s |
| File System | FAT32 / ExFAT |
|---|---|
| Durability | Shockproof, Waterproof, X-ray Proof |
| Storage Capacity | 256GB |
| Read Speed | Up To 180MB/s |
| Storage Temperature | -40°C To 85°C |
| Error Correction | ECC (Error Correction Code) |
|---|---|
| Storage Type | Flash Memory |
| Controller | SA3309 |
| Compliance | RoHS, CE, FCC Certified |
| Packing | Retail Package |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
|---|---|
| Speedclass | Class 10, UHS-I |
| Writespeed | Up To 150MB/s |
| Mtbf | 1,000,000 Hours |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |