| Voltage | 2.7V To 3.6V |
|---|---|
| Errorcorrection | ECC (Error Correction Code) |
| Shockresistance | 1500G/0.5ms |
| Operatinghumidity | 5% To 95% Non-condensing |
| Storagetemperature | -40°C To 85°C |
| Speedclass | Class 10 / UHS-I |
|---|---|
| Readspeed | Up To 180 MB/s |
| Durability | Industrial Grade With Enhanced Wear Leveling |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Operatingtemperature | -40°C To 85°C |
| File System | FAT32/ ExFAT |
|---|---|
| Operating Temperature | -25°C To 85°C/ -40°C To 105°C |
| Read Speed | Up To160 MB/s |
| Storage Capacity | 32GB/64GB/128GB/256GB/512GB/1TB |
| Warranty | 3 Years |
| Speed Class | Class 10 / U3/ A2 |
|---|---|
| Oem | Welcome |
| Manufacturer | China Chips Star |
| Storagetemperature | -40°C To 80°C |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
|---|---|
| Video Speed Class | V30 |
| Input Voltage | 3.3V |
| Color | Customizable |
| Speedclass | Class 10 / UHS-I |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
|---|---|
| Errorcorrection | ECC (Error Correction Code) |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
| Operating Tempereture | -40℃~85℃ |
| Compatibility | Tablet PC/ Set-top Box |
| Storagecapacity | 8GB/16GB/32GB/64GB/128GB |
|---|---|
| Item Condition | New |
| Video Speed Class | V30 |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Logo | OEM |
| Mtbf | Over 1 Million Hours |
|---|---|
| Compatibility | Compatible With Most Embedded Systems And Industrial Devices |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
| Waterproof | IPX7 Rated |
| Storagetemperature | -55°C To 95°C |
| Storagetemperature | -40°C To 85°C |
|---|---|
| Warranty | 3 Years |
| Readspeed | Up To 180 MB/s |
| Durability | High Endurance, Industrial Grade |
| Interface | SDIO 3.0 / SPI |
| Interface | SDIO 3.0 / UHS-I |
|---|---|
| Filesystem | FAT32 / ExFAT |
| Weight | Approx. 0.5g |
| Mtbf | 1,000,000 Hours |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |