| Speed Class | Class 10 / UHS-I |
|---|---|
| Form Factor | SD (TF Card) |
| Wafer | KIOXIA 9T25 |
| Capacity Range | 64GB To 256GB |
| Input Voltage | 3.3V |
| Controller | SA |
|---|---|
| Shockproof | Yes |
| Weight | 0.4g |
| X-Ray Proof | Yes |
| Compatibility | SDHC/SDXC Devices |
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB/1TB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |
| Capacity | 128GB-1TB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB/1TB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 180MB/s |
| Write Speed | 135MB/s |
| Magnet Proof | Yes |
|---|---|
| Package | Customizable |
| X-Ray Proof | Yes |
| Compatibility | SDHC/SDXC Devices |
| Operating Temperature | -25°C To 85°C |
| File System | FAT32/ ExFAT |
|---|---|
| Operating Temperature | -25°C To 85°C/ -40°C To 105°C |
| Read Speed | Up To160 MB/s |
| Storage Capacity | 32GB/64GB/128GB/256GB/512GB/1TB |
| Warranty | 3 Years |
| Name | PG Band 256GB TF Card |
|---|---|
| Quality | Good , 100% New |
| Application | Phone / MP3 / MP4 / Speaker / Dashcam |
| Package | Customized Packaging |
| OEM / ODM | Support |
| Name | Industrial Class 10 Memory Card |
|---|---|
| Brand | PG Brand |
| Capacity | 32GB/64GB/128GB/256GB |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 160MB/s |
| Productname | 64GB 128GB 256GB Industrial Grade TF Cards |
|---|---|
| File System | FAT32 / ExFAT |
| Origin | China |
| Read Speed | Up To 160MB/s |
| Class | U3, A2, V30 |