Μνήμη κάρτα SD Προδιαγραφές
| Ονομασία | Μνήμη κάρτα SD |
| Ελεγκτής | Ειδικότερα, οι ενδείξεις που αναφέρονται στην παράγραφο 1 πρέπει να λαμβάνονται υπόψη για την αξιολόγηση της συμμόρφωσης. |
| Διασύνδεση | SD6.1 |
| Δυναμικότητα | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB/1TB: UHS-I |
| Εργασιακή τάση | 2.7V-3.6V: 16GB-256GB,3.3V/1.8V:512GB-2TB |
| Επίπεδο ταχύτητας | C10, U3, V30, A1, A2 |
| Ταχύτητα ανάγνωσης και γραφής | Α1: ταχύτητα ανάγνωσης 90MB/s, ταχύτητα γραφής 50MB/s ((TLC) |
| Ταχύτητα ανάγνωσης και γραφής | Α2: ταχύτητα ανάγνωσης 180MB/s, ταχύτητα εγγραφής 135MB/s ((TLC) |
| Σύστημα αρχείων | 16GB-32GB:FAT32; 64GB-2TB: exFAT |
| Πρότυπα συμβατότητας | Συμβατό με συσκευές υποστήριξης SD ((XC) |
| Περιοχή θερμοκρασίας λειτουργίας | 0 °C-70 °C |
| Περιοχή θερμοκρασίας αποθήκευσης | -25°C-85°C |
Βασικό χαρακτηριστικό της κάρτας μνήμης SD
Υψηλή χωρητικότητα αποθήκευσης: Οι κάρτες μνήμης SD είναι διαθέσιμες σε διάφορες επιλογές χωρητικότητας, συμπεριλαμβανομένων των 8GB, 16GB, 32GB, 128GB, 256GB και περισσότερων.
Συστήματος συμβατότητα: Είναι συμβατό με πολλά λειτουργικά συστήματα, όπως Windows, Mac OS, Android, iOS, κλπ.διευκόλυνση της μεταφοράς και ανταλλαγής δεδομένων μεταξύ διαφορετικών συσκευών και συστημάτων από τους χρήστες.
Σημαντική ευελιξία και συμβατότητα: Οι κάρτες SD χρησιμοποιούνται ευρέως σε φορητές συσκευές, όπως ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές, smartphones, tablets και πολυμέσα.
Συμπίεση μεγέθους: Μικρό μεγέθος, ελαφρύ βάρος, εύκολη μεταφορά και εγκατάσταση, χωρίς να προσθέτει υπερβολική επιβάρυνση στη συσκευή, και επίσης βολικό για τους χρήστες να συνδέουν και να αποσυνδέουν μεταξύ διαφορετικών συσκευών.
Σχεδιασμός εμφάνισης: Το κέλυφος είναι συνήθως κατασκευασμένο από υψηλής αντοχής και ανθεκτικό στην φθορά πλαστικό υλικό, με καθαρή επιφάνεια εκτύπωσης και σημαντικές πληροφορίες όπως η χωρητικότητα και ο βαθμός ταχύτητας.Το σχεδιασμό εμφάνισης επικεντρώνεται στη μόδα και την εξατομίκευση, με πολλαπλά χρώματα για επιλογή.
ΕφαρμογέςΜνήμη κάρτα SD
Εξοπλισμός φωτογραφίας: Στις ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές και τις βιντεοκάμερες, οι κάρτες SD χρησιμοποιούνται για την αποθήκευση δεδομένων φωτογραφίας και βίντεο.
Κινητές συσκευές: Οι κάρτες μνήμης μάρκας PG χρησιμοποιούνται ευρέως σε smartphones και tablets, με επεκτάσιμη χωρητικότητα αποθήκευσης για την αποθήκευση υλικών όπως φωτογραφίες, βίντεο, μουσική, έγγραφα κλπ.
Κινητές συσκευές: Στα smartphones και τα tablets, οι κάρτες SD χρησιμοποιούνται για να επεκτείνουν την χωρητικότητα αποθήκευσης, επιτρέποντας στους χρήστες να αποθηκεύουν περισσότερες εφαρμογές, φωτογραφίες, βίντεο, μουσική και άλλα αρχεία.
![]()
Συνολική Αξιολόγηση
Εικόνα βαθμολόγησης
Ακολουθεί η κατανομή όλων των αξιολογήσεωνΌλες οι κριτικές