| Warranty | 3 Years |
|---|---|
| Operatingtemperature | -40°C To 85°C |
| Durability | Shockproof, Waterproof, X-ray Proof |
| Mtbf | Over 1 Million Hours |
| Dimensions | 15mm X 11mm X 1mm |
| Durability | High Endurance With Wear Leveling |
|---|---|
| Storagecapacity | 64GB-512GB |
| Interface | SDIO 3.0 / SPI |
| Waterproof | IPX7 Rated |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
| Storage Temperature | -40°C To 85°C |
|---|---|
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
| Mtbf | 1,000,000 Hours |
| Shock Resistance | 1500G/0.5ms |
| Operating Humidity | 5% To 95% RH |
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
|---|---|
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
| Speedclass | Class 10 / UHS-I |
| Interface | SDIO 3.0 |
| Storagecapacity | 128GB-512GB |
| Name | Industrial Class 10 Memory Card |
|---|---|
| Brand | PG Brand |
| Capacity | 32GB/64GB/128GB/256GB |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 160MB/s |
| Name | Industrial Tf Sd Card |
|---|---|
| Capacity | 32GB/64GB/128GB/256GB |
| Color | Bule, Black Or Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 160MB/s |
| Name | Industrial Grade Memory Card |
|---|---|
| Capacity | 128GB/256GB/512GB/1TB/2TB |
| Color | Bule, Black Or Customizable |
| Package | Customizable |
| Read Speed | 90MB/s |
| Product Name | Industrial Grade TF Card |
|---|---|
| File System | FAT32/ ExFAT |
| Speed Class | Class 10, UHS-I |
| Storage Capacity | 256GB/64GB/128GB |
| Application | Outdoor Sports Recording Vlog Camera |
| Product Name | Industrial Wide Temperature Memory Card |
|---|---|
| Master | SA |
| Wafer | KIOXIA 9T25 |
| Read Speed | 160mb/s |
| Warranty | 3 Years |
| Product Name | Industrial SD Card |
|---|---|
| Capacity | 64/128/256GB |
| Speed | C10, U3, V30, A1 |
| Controller | SA |
| Nand Flash | TLC |