| Brand | PG Brand |
|---|---|
| Feature | High Speed |
| Warranty | 1 Year |
| Class Level | C10 |
| Video Speed Class | V30 |
| Controller | SA |
|---|---|
| Shockproof | Yes |
| Weight | 0.4g |
| X-Ray Proof | Yes |
| Compatibility | SDHC/SDXC Devices |
| Product Name | 64GB Customized High Speed Tf Cards |
|---|---|
| Warranty | 3 Years |
| Brand | PG Brand |
| Color | Customized |
| Certification | CE And RoHS |
| Name | Industrial TF Card For 4k Recording |
|---|---|
| Nand Flash | TLC |
| Quality | Good Health |
| Material | Plastic |
| Read Speed | 160mb/s |
| Name | Industrial Micro SD Card For Body Camera |
|---|---|
| Nand Flash | 9T25 |
| Quality | Top Quality |
| Material | Plastic |
| Read Speed | 160mb/s |
| Name | Industrial PG Brand TF Card For Drone |
|---|---|
| Class | A1 U3 |
| Brand | PG Brand |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
| Quality | Top Quality |
| Name | Industrial Grade TF Card |
|---|---|
| Capacity | 64GB, 128GB,256GB |
| Logo | Customized |
| OEM | Support |
| Material | Plastic |
| Product | Industrial TF Card For Dashcam |
|---|---|
| Oem | Welcome |
| Status | Good Health |
| Video Speed Class | V30 |
| Used For | Dashcam |
| Dimensions | 15mm X 11mm X 1mm |
|---|---|
| Writespeed | Up To 150MB/s |
| Productname | Industrial Grade TF Card |
| Readspeed | Up To 180MB/s |
| Speedclass | Class 10 / UHS-I |
| Storagetemperature | -40°C To 85°C |
|---|---|
| Warranty | 3 Years |
| Readspeed | Up To 180 MB/s |
| Durability | High Endurance, Industrial Grade |
| Interface | SDIO 3.0 / SPI |