| Product Name | High Speed Sd Card For Action Sport Camera |
|---|---|
| Color | Customized |
| Certification | CE And RoHS |
| Brand | PG Brand |
| Nand Flash | KIOXIA 9T25 |
| Error Correction | ECC (Error Correction Code) |
|---|---|
| Operating System Compatibility | Windows, Linux, Android |
| Mtbf | Over 1 Million Hours |
| Interface | Micro SD / TF Card |
| Speed Class | Class 10 / UHS-I |
| Product Name | Industrial Memoria Tf Card |
|---|---|
| Speed Class | Class 10, U3,A2 |
| Warranty | 3 Years |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
| Read Speed | Up To 160MB/s |
| Product | Reliable TF Card |
|---|---|
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB |
| Usage | Dash Cam, Home Security Camera |
| Color | Customized |
| Quality | 100% Original |
| Operatingtemperature | -40°C To 85°C |
|---|---|
| Speedclass | Class 10 / UHS-I |
| Storagecapacity | 8GB/16GB/32GB/64GB/128GB |
| Voltage | 2.7V To 3.6V |
| Warranty | 3 To 5 Years |
| Interface | MicroSD Interface |
|---|---|
| Speed | C10, U3, V30, A1, A2 |
| Write Speed | Up To 150 MB/s (model Dependent) |
| Card Type | TF (TransFlash) / MicroSD |
| Capacity | 256GB 128GB 64GB 32GB 16GB 8GB |
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB/512GB/1TB |
|---|---|
| Color | Customizable |
| Package | Customizable |
| Quality | 100% Original |
| Material | Plastic |
| Speedclass | Class 10 / UHS-I |
|---|---|
| Readspeed | Up To 180 MB/s |
| Durability | Industrial Grade With Enhanced Wear Leveling |
| Dataretention | Up To 10 Years |
| Operatingtemperature | -40°C To 85°C |
| Filesystem | FAT32/exFAT |
|---|---|
| Speedclass | Class 10, UHS-I |
| Writespeed | Up To 150MB/s |
| Mtbf | 1,000,000 Hours |
| Compliance | RoHS, CE, FCC |
| Magnet Proof | Yes |
|---|---|
| Package | Customizable |
| Shockproof | Yes |
| Dimensions | 15mm X 11mm X 1mm |
| Storage Temperature | -40°C To 85°C |