| Package Type | FBGA 153 |
|---|---|
| Key Features | Good Quality, High Performance |
| Wafer | Industrial Grade KIOXIA Wafer |
| Voltage | 1.8V And 3.3V |
| Boot Operation | Supports Boot Partition |
| Operating Temperature | -40~85℃/-45~105℃ |
|---|---|
| Logo | OEM |
| Choice Of Flash | MLC/3DTLC/QLC NAND |
| Key Features | Good Quality, High Performance |
| Nand Flash Type | 3D NAND |
| Warranty Period | 1 Years |
|---|---|
| Memory Density | 64GB/128GB/256GB |
| Form Factor | 153 WFBGA |
| Nandtype | MLC/TLC |
| Voltage | Standard (not Specified) |
| Memory Interface | EMMC5.1 |
|---|---|
| Random Read Iops | Up To 3000 IOPS |
| Form Factor | BGA (Ball Grid Array) |
| Bus Width | 1-bit, 4-bit, 8-bit |
| Nand Type | MLC / TLC |
| Warranty | 1years |
|---|---|
| Product Completion | Standard |
| Mtbf (Mean Time Between Failures) | 1 Million Hours |
| Choice Of Flash | 3DTLC |
| Length | 13mm |
| Sequential Read Speed | Up To 400MB/s |
|---|---|
| Formfactor | BGA153 |
| Product Completion | Standard |
| Width | 11.5mm |
| Productname | EMMC Memory Card |
| Ecc | Built-in ECC (Error Correction Code) |
|---|---|
| Error Correction Code | Yes |
| Warranty | 1years |
| Flash Type | 3D NAND |
| Voltage | Standard (not Specified) |
| Nand Flash | TLC/QLC |
|---|---|
| Series | Libre |
| Max Write Speed | 240MB/s |
| Wear Leveling | Supported |
| Read Speed | Up To 330MB/s |
| Name | Industrial Embedded EMMC For IOT And Edge Computing |
|---|---|
| Wafer | KIOXIA |
| Controller | SMI |
| Origin | Guangdong, China |
| MOQ | 1 |
| Name | Industrial EMMC For IoT Edge Computing |
|---|---|
| Wafer | KIOXIA |
| Controller | SMI |
| Warranty | 3 Years |
| Write Speed | 240MB/s |