| Product | EMMC Flash Memory |
|---|---|
| Application | Car ADAS System |
| Nand Flash | KIOXIA TLC |
| Color | Black |
| Certificate | AEC-Q100,ROHS |
| Product Name | Automotive Grade Embedded EMMC |
|---|---|
| Capacity | 64G 128G 256G |
| Write Speed | Up To 240MB/S |
| Write Speed | Up To 240MB/S |
| Function | Memory |
| Product Name | Automotive Grade EMMC 128GB |
|---|---|
| OEM | Welcome |
| Warranty | 3 Years |
| Write Speed | 240MB/S |
| Origin | China |
| Flash Grade | Grade A |
|---|---|
| Package Type | BGA 153 |
| Origin | China |
| Capacity | 64 128 256GB |
| Wafer | KIOXIA |
| Product Name | Automotive Embedded EMMC |
|---|---|
| Write Speed | 240MB/s |
| Read Speed | 330MB/s |
| Capacity | 64GB / 128GB / 256GB |
| Material | Plastic |
| Product Name | Embedded EMMC |
|---|---|
| Capacity | 64GB / 128GB / 256GB |
| Material | Plastic |
| Aplication | In Vehicle Communication And Networking System |
| Color | Black |
| Product Name | PG Brand EMMC |
|---|---|
| Capacity | 64GB / 128GB / 256GB |
| Material | Plastic |
| Aplication | Car |
| Color | Black |
| Product | Automotive Grade High Quality EMMC 5.1 |
|---|---|
| Manufacturer | China Chips Star |
| Quality | Excellect |
| Origin | China |
| Wafer | KIOXIA |
| Read Speed | 330MB/s |
|---|---|
| Write Speed | 240MB/s |
| Operating Temperature | -45~105℃ |
| Factory | Yes |
| Package | BGA153 |
| Product Name | Embedded Flash Automotive EMMC |
|---|---|
| Controller | SMI |
| Related Certifications | IATF 16949 |
| Wafer | KIOXIA |
| Factory | Yes |