| Product name | NUW Brand PSLC eMMC 5.1 |
|---|---|
| PE | 30000 |
| Key Features | High Endurance |
| Storage Capacity | 4/8/16GB |
| Name | Industrial grade memory card |
|---|---|
| Capacity | 128GB/256GB/512GB/1TB/2TB |
| Color | Bule, Black or Customizable |
| Package | Customizable |
| Product name | Industrial Grade TF Card |
|---|---|
| File system | FAT32/ exFAT |
| Speed class | Class 10, UHS-I |
| Storage capacity | 256GB/64GB/128GB |
| Product Name | Industrial Wide Temperature Memory Card |
|---|---|
| Master | SA |
| Wafer | KIOXIA 9T25 |
| Read speed | 160mb/s |
| Product name | Industrial SD Card |
|---|---|
| Capacity | 64/128/256GB |
| Speed | C10, U3, V30, A1 |
| Controller | SA |
| Voltage | 2.7V to 3.6V |
|---|---|
| Errorcorrection | ECC (Error Correction Code) |
| Shockresistance | 1500G/0.5ms |
| Operatinghumidity | 5% to 95% non-condensing |
| Flash Technology | 3D NAND |
|---|---|
| Applications | Smartphones, Tablets, IoT Devices, Embedded Systems |
| Write Speed | Up to 240MB/s |
| Mounting Type | standard |
| Capacity | 16GB/32GB/64GB/128GB/256GB |
|---|---|
| Color | Customized |
| Package | Default or Retail Blister |
| Quality | 100% Original |